Här är alla som kom in – se vilka som börjar på friskolorna i Gävle i höst


NA, Naturvetenskapsprogrammet, NTI-gymnasiet Gävle

Asylbasheva, Kamilya Bollnäs

Aye, Daniel Sandviken

Berglund, Ester Sandviken

Børsting, Nicolaj Ljusne

Ekehult, Andreas Skutskär

Fröhler, Edvin Älvkarleby

Gharib, Mohammed Yazan Gävle

Harwill, Rokeia Gävle

Hedin, Tuva Gävle

Hoel, Alva Gävle

Holmgren, Isak Älvkarleby

Hosseini, Malihe Sandviken

Innerman, Liam Sandviken

Karro, Hevi Sandviken

Lindberg, Filip Storvik

Lindgren, Alexandra Tierp

Malm, Maja Gysinge

Markhieva, Rayana Zaurbekovna Gävle

Mohamed, Hamdi Hassan Gävle

Mohammad, Lelav Sandviken

Mohammad, Menal Gävle

Nguyen, Ronny Skutskär

Omar, Miraf Gävle

Osuna Rodriguez, Alexandra Gävle

Rajabi, Alice Hadis Sandviken

Råbom, Emil Sandviken

Thoresson, Samuel Sandviken

TE, Teknikprogrammet, NTI-gymnasiet Gävle

Aljubran, Mohammad Skutskär

Alkoumar, Issa Sandviken

Ax, Edvin Sandviken

Bashar, Ahmad Sandviken

Colin Holder, Jack Gävle

Forsström, Max Valbo

Frans, Elof Valbo

Frost, Kevin Gävle

Grundin Berg, Ludvig Valbo

Helsing, Milton Valbo

Hoppala, Jonas Gävle

Jansson, Jasper Älvkarleby

Lukasiewicz, Kacper Skutskär

Mbong, Joana Gävle

Mohammed, Waeel Mahbob Sandviken

Mohamud, Mohamud Gävle

Nilsson Petersson, Dexter Klintehamn

Noack, Felix Gävle

Norberg, Isak Bjästa

Nouman, Leyon Sandviken

Olofsson, David Sandviken

Persson, Andreas Gävle

Saif, David Sandviken

Sikberg, Hampus Gävle

Sikberg, Jim Gävle

Steen, Hampus Älvkarleby

Söderman, Mikael Tao Axmar

Söderström, Rasmus Gävle

Thornell, Albin Gävle

Wahlberg, David Gävle

Wallberg, Daniel Ljusdal

Åhlberg, Lucas Gävle

EK, Ekonomiprogrammet, Drottning Blanka Gävle

Al Abdullah, Mohammad Sandviken

Arvenberg, Emilia Söderhamn

Dahlberg, Matilda Kilafors

Ek, Maja

Eliasson, Saga Lingbo

Izere, Dariella Sandviken

Mahammud, Hassan Gävle

Mahmoud, Anes Sandviken

Omar, Samia Dawod Gävle

Samuelsson, Aicha Söderhamn

Teklehaimanot, Samrawit Sandviken

Vickström, Frida Sandviken

HVSTY, Hantverksprogrammet, Stylist, Drottning Blanka Gävle

Al Seifi, Melak Ragheed Sabeeh Sandviken

Edvall, Annabelle Gävle

Hedlund, Sandra Bollnäs

Jernberg, Leia Söderhamn

Juhlin, Hilda Åshammar

Karlsson, My Gävle

Larsson, Linnea Valbo

Lindblad, Eveline Gävle

Murhagen, Marielle Jädraås

Mårtensson, Alice Kungsgården

Nordlöw, Nova Gävle

Westerberg, Maja Järbo

IMVHVSTY, Intresseanmälan, Programinriktat val, mot Hantverksprogram

Lind, Michelle Sandviken

IMVSA, Intresseanmälan, Programinriktat val, mot Samhällsvetenskapsprogram

Abobakir Mohammed Sh, Montaha Söderhamn

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet, Drottning Blanka Gävle

Adam, Hiba Nesredin Sandviken

Ahmed Adaani, Lela Gävle

Alagic, Ajla Gävle

Andersson, Sjösten Elin Tierp

Barsha, Nour Sandviken

Berglund, Victoria Bergby

Bigina, Ladouce Älvkarleby

Brolin, Vendela Valbo

Carlbaum, Junia Gävle

Ekfeldt, Matilda Valbo

Elvingdahl, Rebecka Österbybruk

Ericson, Emma Gävle

Granlund, Hannah Valbo

Hammarström Björklun, Stina Älvkarleby

Hansson, Felicia Gnarp

Hasan, Mohamad Sandviken

Holmqvist, Lova Hållnäs

Husein, Nafiso Dahir Söderhamn

Janson Berglund, Ronja Sandviken

Jansson Laméus, Juline Älvkarleby

Jansson, Wilma Tierp

Jolak, Allaa Sandviken

Jones, Emma Lucille Söderhamn

Korpe, Jennifer Valbo

Mohamed, Saabarin Ahmed Sandviken

Mohamud, Abdirahman Orsa

Mohamud, Nasteho Ibrahim Gävle

Mossberg, Albin Gävle

Mäenpää, Vilma Gävle

Neza, Stacy Gävle

Nordström, Vendela Tierp

Norgren, Tilde Gävle

Orlander, Simon Gävle

Sa Sei, Mue Na Hofors

Sandström Salem, Selma Gävle

Sjöberg, Linnea Norrsundet

Uwayezu, Dido Gävle

Wandin, Alva Söderhamn

Wedin, Matilda Sandviken

Wiklund Borgman, Nathalie Forsbacka

Wiktorsson, Liv Sandviken

Yakub, Fartun Hussein Hofors

EK, Ekonomiprogrammet, Thorén Business School Gävle

Alargha, Loura Sandviken

Andersson, Casper Karlholmsbruk

Andersson, Elin Gävle

Andersson, Hugo Skutskär

Axelson, Svante Gävle

Backman, Nova Skutskär

Basile, Oscar Gävle

Björklund, Henrik Skutskär

Bohlin, Thim Gävle

Boman, Joline Gävle

Doghan, Osman Gävle

Doghan, Rojda Gävle

Eklund, Emilia Järbo

Elvsén, Alicia Segersta

Eriksson, Johanna Hofors

Gestrin, Dèsirèe Gävle

Hansson, Deniz Gävle

Hedin, Disa Gävle

Helmbrant, Amanda Storvik

Holmgren, Hugo Furuvik

Jagare, Tilde Gävle

Johansson, Joakim Gävle

Karlsson, Axel Gävle

Krasteva, Laura Sandviken

Larsson, Tomas Gävle

Louis, Hannah Sandviken

Nyberg, Julia Gävle

Nyman, Joline Gävle

Odby, Ida Furuvik

Siri Mir, Anahit Gävle

Skoglund, Noel Gävle

Svensson, Joline Bollnäs

Uzun, Denize Skutskär

Åkerlund, Anastacia Gävle

HA, Handels- och administrationsprogrammet, Thorén Business School Gävle

Abdi, Abdirizak Mohamed Gävle

Andersson, Maria Kilafors

Araya, Yosan Yosef Gävle

Blom, Erica-qudijo Gävle

Dixon, Didrik Norrsundet

Fällström, Ella Bjursås

Gacal, Ali Abdullahi Gävle

Hernandez, Stephanie Gävle

Kardas, Dilan Gävle

Karström, Liv Gnarp

Krås, David Gävle

Laeli, Yosef Ockelbo

Loinder, Vidar Gävle

Mattsson, Johannes Gävle

Mboup, Pape Malick Sandviken

Meijer, Ellen Norrsundet

Mohamed, Saqawe Adan Gävle

Neuhaus, Timothy Gävle

Norlin, Carl Skutskär

Persson, Mira Delsbo

Raik, Hassan Ockelbo

Ringfelter, Hedwig Skutskär

Sundström, Nellie Gävle

Susri Pollack, Steffany Gävle

Wågberg, Simon Furuvik

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet, Thorén Business School Gävle

Adolfsson Wiik, Amanda Gävle

Ahmed, Shukri Rage Gävle

Akinwale Gemzell, Adam Gävle

Araya, Aron Russom Gävle

Ben Aissa, Bilal Bollnäs

Blomgren, Mette Bollnäs

Busk, Towa Gävle

Davidsson, Johanna Malmö

Dellen, Emmy Gävle

Forsberg, Ludvig Järbo

Haji, Sundus Yusuf Gävle

Hedin, Isabelle Gävle

Karlsson, Emilia Valbo

Kroon Anderberg, Clara Gävle

Larsson, Nathalie Gävle

Liljeroth, Thea Gävle

Lindh, Klara Gävle

Mahamed, Mulki Ahmed Gävle

Mosell, Alfred Österfärnebo

Nyström, Hilda Gävle

Pellpers Ek, Linnéa Valbo

Rask, Thea Hedesunda

Rönnqvist, Karolina Valbo

Sadi, Noralhuda Gävle

Schnell, Kira Hofors

Skog, Jolin Gävle

BAHUS0L, Bygg- och anläggningsprogrammet, husbyggnad, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Elebring, Hugo Gävle

Fredriksson, Björn Skutskär

Frodigh, Paul Sandviken

Gebremedhin, Tomas Mihreteab Gävle

Gradin, Noel Gnarp

Gudmundsson, William Gävle

Helzenius, Julius Skutskär

Nielsen, Erik Skutskär

Norman, Jonathan Skutskär

Sjöberg, Olle Gävle

Skoog, Noa Gävle

Talsi, Alvin Gävle

Tokalagov, Ramazan Valbo

Von Wachenfeldt, Adrian Skutskär

Westerberg, Adam Sandviken

Åkesson, Robin Gävle

BAMAL0L, Bygg- och anläggningsprogrammet, måleri, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Bergman, Arvid Ockelbo

Champ Pewu, Kelvin Gävle

Hämäläinen, Oscar Gävle

Mengesteab, Nahom Bereketab Sandviken

Palosaari, Nicolina Skutskär

EEELT0L, El- och energiprogrammet, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Elmqvist, Kim Gävle

Engberg, Melvin Gävle

Hermansson, Valter Gävle

Hörne, Emil Gävle

Johansson, Kevin Sandviken

Jäderberg, Klara Ockelbo

Lindberg, Michelle Järbo

Norling, Erik Järbo

Osman, Hussien Ayub Gävle

Safi, Nour Aldin Bollnäs

FTPER0L, Fordons- och transportprogrammet, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Alizadeh, Besmillah Sandviken

Axelsson, Zeven Kungsgården

Björkman, Ronja Järbo

El Amer, Imad Sandviken

Löfstrand, Sebastian Ockelbo

Olander, Johannes Gävle

Simpsson, Oskar Skutskär

Vilagos Öström, Gabriella Skutskär

Wallin, Emil Gävle

Yousef, Moustafa Valbo

HVFRI0L, Hantverksprogrammet, frisör, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Weibel, Leona Hedemora

IMVHVFRI, Programinriktat val: Frisör, Yrkesgymnasiet Gävle

Elloh, Mohammad Gävle

Hoseine, Mohammed Reza Vallsta

Mohammad Hassan, Sawin Gävle

Sultani, Mustafa Arbrå

INSVE0L, Industritekniska programmet, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Bergström, Viktor Gävle

Brauns, Wilmer Gävle

Fältström, Johannes Gävle

Johansson, Oscar Gävle

Lundberg, Kevin Gävle

Nyman Vesterlund, Benjamin Skutskär

Olsson, Erik Årsunda

Sabir, Celvin Karlholmsbruk

Vikström, Sam Gävle

Wallgren, Victor G/hammarby

VFVVS0L, VVS- och fastighetsprogrammet, VVS, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Berggren, Marcus Gävle

Bergström, Lucaz Gävle

Fagerliljah Eriksson, Kevin Gävle

Friedrich Torres, Martin Gävle

Lindberg, Alexander Norberg

Mansour, Khaled Gävle

Nordling, Josefine Hedesunda

Olsson, Ida Hedesunda

Qvarford, Jonatan Bollnäs

Sundqvist, Adrian Gävle

VOVAR0L, Vård- och omsorgsprogrammet, lärling, Yrkesgymnasiet Gävle

Al Hussein, Gwan Gävle

Al-batti, Adian Hani Betti Sandviken

Berglin, Hanna Ockelbo

Björnsson, Emma Järbo

Carlsson, Tove Valbo

Charavgi, Aristea Skutskär

Hodén, Tuvali Hofors

Kjellin, Alva Skyttorp

Ljungberg, Lisa Skyttorp

Löfstrand, Matilda Lingbo

Nimer, Raed Gävle

Olsson, Sandra Ockelbo

Sefia, Freda Norrsundet

Söderlund, Alva Gävle

BAHUS, Bygg- och anläggningsprogrammet, husbyggnad, Praktiska gymnasiet

Ebubekir, Okcanlioglu Gävle

Holmqvist, Theodor Tierp

Loeva, Nemo Gävle

Schelin, Klara Gävle

Sharrad, Asseel Sandviken

BAMAL, Bygg- och anläggningsprogrammet, måleri, Praktiska gymnasiet

Melin, Tim Karlholmsbruk

BFFRI0L, Barn- och fritidsprogrammet, fritid och hälsa, lärling, Praktiska gymnasiet

Boox, Rasmus Sandviken

Khudhair, Mustafa Sandviken

BFPED0L, Barn- och fritidsprogrammet, pedagogiskt arbete, lärling, Praktiska gymnasiet

Edström, Felizia Vattholma

Gustafsson Agelmark, Ebba Gävle

Gästgivar, Lovisa Gävle

Hassan, Maria Abdullahi Gävle

Mirosman, Sara Gävle

Shaba, Meriam Faris Mahdi Gävle

Stefanova, Vasya Kateva Valbo

IMVBAHUS, Programinriktat val, mot Bygg- och anläggningsprogrammet, Praktiska gymnasiet

Abo Ras, Hasan Gävle

Ahmed, Zanyar Dana Ahmed Gävle

Husseini, Ramin Sandviken

Kashmari, Amir Hussein Sandviken

Levin, Nellie Gävle

Olsson Lehtola, Sebastian Gävle

IMVBFFRI, Programinriktat val, mot Barn- och fritidsprogrammet, Praktiska gymnasiet

Alabdi, Hammoudi Gävle

Tillander, Benyamin Gävle

IMVBFPED, Programinriktat val, mot Barn- och fritidsprogrammet, Praktiska gymnasiet

Alhaj, Jalal Abdelaziz Gävle

Lind, Thea Torsåker

IMVVFVVS, Programinriktat val, mot VVS- och fastighetsprogrammet, VVS, Praktiska gymnasiet

Allaberg, Khamza Gävle

Dahlén, Joel Gävle

Laassili, Adam Valbo

Sandelin, Josef Järbo

Törnros, William Gävle

VFVVS, VVS- och fastighetsprogrammet, VVS, Praktiska gymnasiet

Arvidsson, Kevin Bollnäs

Back, Martin Storvik

Ekman Rydén, Rasmus Gävle

Jönsson, Anton Hofors

Sjöberg, Erik Kungsgården

Sjöberg, Henrik Ockelbo

Tekle, Nahom Ghebru Sandviken

Uljons, Noel Gävle

Antagningslista för EE, El- och energiprogrammet, Realgymnasiet Gävle

Andersson Forslund, Alex Gävle

Bakir, Raed Gävle

Bergen, Lina Valbo

Björklund, Kasper Gävle

Bunphueang, Bunnawat Bergby

Elmi, Abdirahman Abdikadir Gävle

Engström, Emil Hamrångefjärden

Eriksson, David Gävle

Gruveström, Ville Skutskär

Guleed, Cabdulqadir Huseen Gävle

Hamrouni, Adam Sandviken

Hanifi, Joseph Gävle

Isokivelä, Vincent Skutskär

Jansson, Casper Hofors

Karlsson, Simon Skutskär

Kron, André Gävle

Löfstrand, Alvin Bollnäs

Moberg, Rasmus Gävle

Mohammed, Adel Osman Sandviken

Mohammed, Osama Osman Sandviken

Omar, Sulieman Mohammad Ockelbo

Phantu, Phongphrairi G/hammarby

Wallin, Rasmus Gävle

Wistbacka, Kato Hofors

Åhs Melinder, Malte Gävle

ESEST, Estetiska programmet, Estetik och media, Realgymnasiet Gävle

Bergenstråle, Linnea Norrsundet

Edvardsson, Albin Edsbyn

Ekström, Kevin Bergby

Eriksson, Filippa Skutskär

Grönlund, Charlie Valbo

Hedlund, Emma Gävle

Hultgren, Jona Bollnäs

Johansson, Johannes Gävle

Kron Larsson, William Rengsjö

Ladberg, Alexander Torsåker

Nilsson, Ida Söderhamn

Nilsson, Sigge Söderhamn

Noiprasoet, Siwakorn Bollnäs

Strid, Ida Valbo

Åberg, Simon Gävle

HVFRI, Hantverksprogrammet, Frisör, Realgymnasiet Gävle

Abrahamsson, Moa Sandviken

Aspling, Ester Delsbo

Bajo, Shirin Bollnäs

Engelbrektsson, Nathalie Segersta

Engman Andersson, Felicia Bollnäs

Frost, Emma Bollnäs

Jonsson, Klara Storvik

Olsson, Tindra Bollnäs

Ridnert, Thilda Söderhamn

Vestlund, Tove Sandviken

HVSTY, Hantverksprogrammet, Stylist, Realgymnasiet Gävle

Apelqvist, Natalie Älvkarleby

Fahlström, Simon Filipstad

Falk, Tindra Skutskär

Fridlund, Willhelm Tierp

Hedin, Ida-alicia Gävle

Hellström, Lovisa Malung

Högberg, Patricia Gävle

Karlsson Strid, Ronja Skutskär

Larsson, Ebba Valbo

Lehrman, Josefin Örbyhus

Martinsson, Liv Furuvik

Nilsson, Josephine Gävle

Sandberg, Tyra Ockelbo

Svensson, Alice Söderhamn

Toledo Bermudez, Leslie Gävle

Viksten, Emmy Gävle

Wallin, Saga Marmaverken

Westlund, Amanda Gävle

Öbrink, Nathalie Valbo

NBDJU, Naturbruksprogrammet, Djurvård, Realgymnasiet Gävle

Bernhardsson, Ida Årsunda

Bohman, Wilma Åmotsbruk

Bradish Olsson, Noelia Gävle

Carlsson, Amanda Skutskär

Ekbrink, Tilda Bollnäs

Hjalmarsson Elffors, Bianca Söderhamn

Högberg, Kevin Söderhamn

Lidberg Eliasson, Greta Bandhagen

Lindström, Matilda Bergvik

Ling Kalander, Felicia Hudiksvall

Nilsson, Ida Gävle

Norberg, Hanna Bergvik

Norregärd-wallerströ, Julia Skutskär

Persson, Tilde Tobo

Ronnerfors, Hök Maximus Tierp

Thyr, Meja Tobo

Vadenborn, Fredina Ljusne

Wahlqvist, Lina Karlholmsbruk

Westerlund, Alexandra Ljusdal

Åhlander, Moa Norrala

NBDJUHU, Naturbruksprogrammet, Hund, Realgymnasiet Gävle

Blomqvist, Emmy Vallsta

Bragman, Rakel Gävle

Jäderström, Evelina Gävle

Larsson, Liva Gävle

Lindberg, Maja Bollnäs

Nylund, Lia Gävle

Stenmark, Sabina Söderhamn

Sundell, Stina Gävle

Tempelman, Älva Uppsala

Westergren, Louise Bollnäs

NBDJUHÄ, Naturbruksprogrammet, Häst, Realgymnasiet Gävle

Eriksson Sjöblom, Louise Ockelbo

Granström, Meja Älvkarleby

Gustavsson, Elin Söderhamn

Hammarstrand, Saga Njutånger

Hartmann, Clara Hofors

Helsing, Signe Gävle

Holmgren, Villemo Hedesunda

Jansson, Tor Gävle

Liljeqvist, Maja Tierp

Mattsson, Alexandra Karlholmsbruk

Norberg, Alma Torsåker

Senghore, Fatou Gävle

Stockberg, Linnéa Järvsö

Tegnér, Alva Gävle

Tångeryd, Nellie Gävle

Wolmer, Emma Gävle

NBSKO, Naturbruksprogrammet, Skog, Realgymnasiet Gävle

Gylderud, Emil Gävle

Landin, Alma Hudiksvall

Magnusson, Oscar Gävle

Melin, Moa Skutskär

TE, Teknikprogrammet, Realgymnasiet Gävle

Afnekher, Yazan Sandviken

Osman, Baran Gävle

Rydback, Yanina Gävle

Rönnqvist, Jesper Gävle



arbetarbladet

Related posts

lämna en kommentar